Bodrum'un Doğal Güzellikleri | Fabaylife

Bodrum’un Doğal Güzellikleri

BLOG

Muğla’nın 13 ilçesinden biri olan Bodrum, doğal güzellikleri ile dikkat çeken bir noktadır. Bodrum’da gezilecek yerler, eğlence mekânları ve yapılacak birçok aktivitenin yanı sıra bu doğal güzelliklerin arasında keyifli ve huzurlu anlar yaşamak mümkündür. Denizin temiz ve berrak görünümü, yeşil alanlarının çokluğu ve yaz aylarındaki güneşiyle Bodrum, şehir hayatından uzak temiz ve güzel bir beldedir. Havasıyla ve suyuyla kişiyi dinlendirir. Bu yönleriyle birçok ziyaretçinin ilk tercih ettiği yerlerden biri olma özelliğine sahiptir. Bodrum’un doğal güzellikleri görülmeye değerdir.

Bu yazıda aşağıdaki başlıklarla Bodrum’da gezilecek doğal güzelliklere değinilecektir:

  • Tavşan Adası  
  • Uyku Vadisi
  • Akvaryum Koyu 
  • Bargilya 
  • Orak Adası
  • Mandalina Bahçeleri  
  • Bafa Gölü 
  • Değirmen Şelalesi

Tavşan Adası

Bodrum’un doğal güzellikleri arasında Tavşan Adası oldukça meşhurdur. Bu ada ismini içerisinde yer alan sayısız tavşandan alır. Gümüşlük sahilinden görülebilen ada, yaz aylarında sayısız tavşanın izlenmesine olanak sağlar.

Uyku Vadisi

Gökçeler Köyü yakınlarında Bodrum’a 30 km mesafede doğal güzelliğiyle Uyku Vadisi yer alır. Vadide gezerken; şelaleye, mağaralara, birçok türde hayvanlara ve bitki çeşitlerine rastlamak mümkündür. Uyku Vadisi içinde ayrıca doğa yürüyüşleri yaparak ya da bisiklet kiralayarak vakit geçirebilirsiniz.

Akvaryum Koyu

Berrak denizi ve güzel manzarasıyla Akvaryum Koyu, özellikle tekne turlarında kişilerin mutlaka uğradığı koylar arasındadır. Denizde sayısız türde balıkla yüzmek ve bu yüzmeyi berrak bir suda yapmak çok keyiflidir. Koy sığ olduğu için çocuklu aileler tarafından tercih edilir.

Bargilya

Bodrum’da gezilecek yerler arasında yer alan Bargilya, birçok göçebe kuşun sonbahar aylarında yaptığı ziyaretle eşsiz bir manzara sunar. Kuş gözlemcileri özellikle sonbaharda bu bölgeye gelerek kuşların video ve fotoğraflarını çekerek sayısız kayıtlar edinebilir.

Orak Adası

Eşsiz koyu ve berrak deniziyle tekne turlarında tercih edilen noktalardan biri Orak Adası’dır. Herhangi bir yerleşim alanı bulunmayan bu ada, doğal güzelliğiyle keyifli vakitler yaşatır. Ada kenarında mola vermek, denize girmek ya da Ada içinde dolaşmak tercih edilen aktiviteler arasındadır.

Mandalina Bahçeleri  

Bodrum’da gezilecek yerler arasında şüphesiz Bodrum’un sembollerinden biri olan mandalina bahçeleri vardır. Bu mandalina bahçelerine yerli ve yabancı turistler tarafından ilgi yoğundur. Sonbahar aylarında yerli ve yabancı turistlerin ziyaretine açık olan bu bahçeler, yeşil ve turuncu görünümleriyle tatlı bir his sunar.

Bafa Gölü 

Ege Bölgesi’nin en büyük gölü Bafa Gölü’dür. Konum olarak Muğla ve Aydın arasında yer alır. Göle girmek günümüzde kirlilik sebebiyle tartışma içeren bir konudur. Fakat birçok kişi bu gölde yüzmeyi tercih edebilir. Özellikle son zamanlarda gölde temizleme çalışmaları yürütülür.

Değirmen Şelalesi

Uyku Vadisi içinde birçok şelale ve mağara bulunur. Bunlar arasında öne çıkan Değirmen Şelalesi, özellikle yaz aylarında soğuk sularıyla ziyaretçilerine serinletici bir işlev sunar. Buz gibi sularıyla yürüyüş aralarında bu şelaleye uğramak mümkündür. 

Bodrum’un doğal güzellikleri sadece bu sayılanlarla sınırlı kalmaz. Bodrum’a gidip keşfedilecek, gezilecek, aktivite yapılacak ve eğlenilecek birçok doğal güzellik vardır. Doğaya kendinizi bırakarak bu güzelliklerin arasında keşif yapabilirsiniz.

DİĞER BLOGLAR

Arama

Bilgi Alın